ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Կայացել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հեռախոսազրույցը: Հաշիվ առնելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում Ռուսաստանի եւ Ֆրանսիայի համանախագահությունը՝ հանգամանորեն քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը:
Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է ռուսական կողմի ակտիվ միջնորդական ջանքերի մասին, որոնք թույլ են տվել կանգնեցնել արյունահեղությունն ու խուսափել նոր զոհերից, ինչպես նաեւ ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտ տեղակայել շփման գծի եւ Լաչինի միջանցքի երկայնքով: Նշվել է, որ նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի վարչապետի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի նախագահների կողմից ստորագրված հայտարարությունը կատարվում է, տարածաշրջանում իրավիճակն ընդհանուր առմամբ կայունանում է»,-ասվում է հաղոդագրության մեջ:

President of the Russian Federation Vladimir Putin and President of France Emmanuel Macron discussed the development of the situation surrounding Nagorno-Karabakh, the Kremlin’s press service reported.
“The phone talks of President of the Russian Federation Vladimir Putin and President of France Emmanuel Macron were held. Taking into consideration the co-chairmanship of Russia and France in the OSCE Minsk Group, the development of the situation surrounding Nagorno-Karabakh was thoroughly discussed.
Vladimir Putin informed about the active mediation efforts of the Russian party which have allowed to stop the bloodshed and avoid new deaths, as well as deploy the Russian peacekeeping contingent along the length of the line of contact and the Lachin corridor. It was stated that the statement signed by the Prime Minister of Armenia and the Presidents of Azerbaijan and Russia on November 9 is in effect, the situation in the region is becoming stable in general,” the press release reads.