Ազգային ժողովի մուտքի մոտ՝ Դեմիրճյան փողոցի կողմում, մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են անում եւ պահանջում պատգամավորներին միանալ իրենց եւ պահանջել վարչապետի հրաժարականը։
«Մենք դեմ ենք էդ դավաճանական փաստաթղթին»,- պնդում են քաղաքացիները՝ հավելելով, որ իրենք կողմ են՝ «նոր բանակցող, նոր պայմաններ» շրջանառվող թեզին։
«Երկու պետությունների ճակատագիրն այս վիճակին հասցնելուց հետո, երկրի գործող վարչապետը պետք է հեռանա, եւ ոչ միայն նա, այլեւ ամբողջ Կառավարությունը»,- ընդգծեծ վարչապետի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներից մեկը։
ԱԺ ընդունարան մտնելիս, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանին քաղաքացիները որոշ հարցեր տվեցին, թե տեղյակ եղե՞լ է, որ հողերը հանձնելու են, ինչին ի պատասխան պատգամավորն ասաց՝ ոչ։ Ցուցարարները նկատեցին, թե վարչապետը նման փաստաթուղթ է ստորագրել, իսկ խորհրդարանը, ինչպես նաեւ ԱԳՆ-ն դրա մասին տեղյակ չե՞ն եղել, Արմեն Խաչատրյանը նշեց․
«Հարգելիներս, ըստ պարզաբանումների՝ օրհասական վիճակ է եղել, ինչի մասին ես էլ եմ ահազագեր ստացել այնտեղի ղեկավարներից, որ մինչեւ այդ իրավիճակը հուսադրող էր, բայց վերջին մի քանի ժամում անհուսադրող տեղեկություններ կային»։
Քաղաքացիները հիշեցրեցին ՌԴ նախագահ Վլադիմի Պուտինի հայտարարությունը, որ հոկտեմբերի 19-20-ին ինքը Ադրբեջանին համոզել է ռազմական գործողությունները դադարեցնել, բայց նրա պարտադիր պայմանը փախստականների վերադարձն էր, այդ թվում նաեւ՝ Շուշի քաղաք, ինչին վարչապետը չի համաձայնել։
«Ինքը պայքարի է գնացել, հարգանքի արժանի որոշում է ինչ-որ տեղ, եթե այդ ժամանակ ինքը համաձայնվեր, էլի չէր ընդունվելու այդ ամենը, չէինք հասկանալու»,- ասաց Արմեն Խաչատրյանը։

У входа в Национальное собрание, со стороны улицы Демирчяна, группа граждан проводит акцию протеста и требует от депутатов присоединиться к их требованию об отставке премьер-министра.
«Мы против этого предательского документа», - заявляют граждане, добавляя, что они за тезис «новые переговорщики, новые условия». «доведя два государства до такого состояния, действующий премьер страны должен уйти, и не только он, но и все правительство», - подчеркнул один из граждан, требующих отставки премьер-министра.
Войдя в приемную НС, граждане задали депутату от фракции «Мой шаг» Армену Хачатряну вопросы о том, знал ли он, что земли будут сданы, в ответ на что депутат ответил отрицательно. Демонстранты заметили, что премьер-министр подписал подобный документ, а парламент, а также МИД не знали об этом. На этом Армен Хачатрян отметил: «Уважаемые, согласно разъяснениям, ситуация была критической, о чем я тоже получал сигналы».
Граждане напомнили заявление президента РФ Владимира Путина о том, что 19-20 октября он убедил Азербайджан прекратить военные действия, но его обязательным условием было возвращение беженцев, в том числе и в город Шуши, на что премьер не согласился.
«Он пошел на борьбу, это в чем-то достойное уважения решение, если бы тогда он согласился, то все это не было бы принято, мы бы не поняли», - сказал Армен Хачатрян. На всякий случай он добавил, что не обвиняет Никола Пашиняна в подписании трехстороннего документа.