Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իշխանությունը կամավոր չի թողնի: Այս մասին դեկտեմբերի 7-ին Ազգային ժողովում «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախաձեռնած լսումների ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նրա խոսքով՝ գործող իշխանությունը ունակ չէ պաշտպանելու երկրի քաղաքացիների շահերը: «Ընդդիմությունը Փաշինյանի հրաժարականին է հասնելու բոլոր օրինական միջոցներով: Ինչպես ժամանակին ասաց խորհրդարանի խոսնակ Արարատ Միրզոյանը, չկա շենք, որտեղ չկարողանան մտնել, քանի որ մեր պահանջներն օրինական են»,- նշեց Զոհրաբյանը:
Նա միաժամանակ կարծիք հայտնեց, որ Փաշինյանը չի պատրաստվում կամավոր հեռանալ՝ հավելելով, որ նրան չափից ավելի լավ է ճանաչում (ժամանակին լրագրող է աշխատել վերջինի թերթում – խմբ.):

Премьер-министр Армении Никол Пашинян не оставит власть добровольно. Об этом на слушаниях, инициированных партией «Светлая Армения» в Национальном Собрании, заявила 7 декабря депутат от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
По ее словам, действующая власть не способна защищать интересы граждан страны. «Оппозиция будет добиваться отставки Пашиняна всеми законными средствами. Как сказал в свое время нынешний спикер парламента Арарат Мирзоян, нет здания, куда бы мы не смогли войти, поскольку наши требования законны», - отметила Зограбян.
При этом она высказала мнение, что добровольно Пашинян уходить не собирается, добавив, что слишком хорошо его знает (в свое время работала журналистом в газете последнего – ред.).