Վարչապետի հրաժարականի պահանջով քաղաքացիներն այսօր Կառավարության դիմաց էին հավաքվել։ Նույն ժամին գործադիրի շենքի մոտ էին եկել նաեւ Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցները։
«Ես եկել եմ, որ անձամբ վարչապետին շնորհակալություն հայտնեմ, որ գոնե մնացած տղերքը գերի չընկան ու չզոհվեցին։ Եթե էդ կռիվը չկանգներ, Տեր Աստված չեմ էլ ուզում ասել, բայց էլի զոհեր էինք ունենալու։ Որ մնացածը դիրքերից իջան, գերի չընկան, չվիրավորվեցին, չզոհվեցին, ես գոհ եմ դրա համար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց մի քաղաքացի։
Ըստ նրա՝ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհիվ շատ կյանքեր են փրկվել ու ինքը  չի հասկանում, թե ինչու են վարչապետի հրաժարականը պահանջում։
Վարչապետին աջակցող մի կին էլ ասաց, թե փողոցում հավաքված քաղաքացիները, որոնք պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, անօրինական փող վաստակողներ են,  իսկ վարչապետը ազնիվ է։
«Բարի, լավ, սեփական քրտինքով աշխատող մարդը հենց հիմա էլ աշխատում է։ Ես թոշակառու եմ, դրսից եմ եկել ու շատ լավ տեղյակ եմ ամեն ինչից։ Հենց հիմա փողոցում միտինգ են անում միայն սրիկաները, բարոյական մարդիկ նստած են իրենց գործին»,- ասաց նա։

У здания Правительства Армении 8 декабря собрались граждане, требующие отставки премьер-министра РА Никола Пашиняна. В это же время здесь находились и сторонники главы кабмина.
«Я пришел, чтоб лично поблагодарить премьера за то, что хотя бы остальные парни не попали в плен и не погибли. Если бы война не остановилась, то было бы еще много жертв», - заявил в беседе с журналистами один из сторонников Пашиняна.   По его словам, «благодаря премьеру, было спасено множество жизней»», и он не понимает, почему требуют отставки» последнего.
А вот женщина, которая также выступает в поддержку Пашиняна, считает, что требующие отставки премьера – люди, которые зарабатывают незаконные деньги, а глава кабмина является «честным человеком». «Он добрый, хороший человек, зарабатывающий деньги в поте лица, и сейчас он работает. Сама я пенсионерка, приехала из-за рубежа и обо всем хорошо осведомлена. А митинги на улице сейчас проводят лишь негодяи, нормальные люди сидят на работе», - сказала участница акции.
На вопрос, а разве люди выступающие против потери Родины могут быть негодяями, она ответила: «Обязательно, все те, кто сейчас проводят митинги на улице, являются негодяями».