Հունվարի 14-ին Հացի գյուղի բնակիչ Արա Գասպարյանը մի քանի ժամով գերեվարվել էր ադրբեջանցի զինվորականների կողմից: Արցախի Հանրային հեռուստաընկերության հետ զրույցում Գասպարյանը պատմում է՝ գերեվարվել է արոտավայրում անասուն արածեցնելիս:
Արա Գասպարյանը պատմում է, որ սահմանները գծված չեն եղել, եւ ադրբեջանական զինվորականի կողմից գերեվարվելու հետո վերջինս նրան առաջարկել է շրջել տարածքում և ապացուցել, որ Գասպարյանը խախտել է սահմանը:
«Տարան Վազգենաշենի դպրոցի շենք, 1 ժամ պահեցին, հետո աչքերս կապեցին ու մոտ մի ժամ մեքենայով գնացինք մի կաբինետ, որտեղ աչքերս բացեցին»,-ասում է Գասպարյանը:

Ara Gasparyan, a resident of Hatsi village in Artsakh, was captured by the Azerbaijani military on January 14 and returned several hours later. In an interview with Artsakh Public TV Company Gasparyan said that he was captured while grazing his cattle.
According to him, no border demarcation was carried out, and after being captured by the Azeri military, he invited him to walk through the territory and prove that Gaparyan had violated the border.
After an interrogation that lasted several hours, Gasparyan was handed over to Russian peacekeepers.