Ցանկանում եմ, որ իմ ազգում լինի խաղաղություն, ոչ մեկը ոչ մի խնդիր չունենա։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 21-ին, Կառավարության շենքի առջեւ՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի սուպերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը։
Նա հայտնեց, որ բողոքի ակցիային չի մասնակցում, պարզապես անցնում էր Կառավարության շենքի մոտով դեպի ավտոմեքենան։
«Քաղաքական հարցերին ես չեմ կարող պատասխանել, որովհետեւ ես մարզիկ եմ։ Ուղղակի խնդրում եմ, որ բոլորն իրենց մաքսիմում ջանքերով այնպես անեն, որ մեր երկրում խաղաղություն լինի, որ ոչ մի զինվորի մազը չծռի, իսկ ոնց դա կլուծվի, թող քաղաքական գործիչները որոշեն։ Իմ ցանկությունն այն է, որ այն ինչը մերն է, մերը մնա։ Մենք մեր հողից մի կտոր մեկ ուրիշի չպետք է տանք։ Մենք պետք է համախմբված լինենք, ուժեղ լինենք, որ կարողանանք հաղթել»,- ասաց Արթուր Աբրահամը։

Я хочу, чтобы моя нация жила в мире, чтобы ни у кого не было никаких проблем. Об этом в беседе с журналистами 21 мая заявил бывший чемпион мира в суперсреднем весе профессионального бокса Артур Абрахам.
Он пояснил, что не участвует в акции, просто проходил мимо здания Правительства и направлялся к автомобилю.
«Я не могу отвечать на политические вопросы, потому что я спортсмен. Просто прошу всех сделать все возможное, чтобы в нашей стране царил мир, чтобы ни один волос не упал с головы нашего солдата. Пусть политики решают этот вопрос. Я хочу, чтобы наше оставалось нашим. Мы не должны отдавать чужому и пяди своей земли. Мы должны быть едиными, сильными, чтобы иметь возможность побеждать», - добавил Артур Абрахам.