Ցանկանում եմ, որ իմ ազգում լինի խաղաղություն, ոչ մեկը ոչ մի խնդիր չունենա։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 21-ին, Կառավարության շենքի առջեւ՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի սուպերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը։
Նա հայտնեց, որ բողոքի ակցիային չի մասնակցում, պարզապես անցնում էր Կառավարության շենքի մոտով դեպի ավտոմեքենան։
«Քաղաքական հարցերին ես չեմ կարող պատասխանել, որովհետեւ ես մարզիկ եմ։ Ուղղակի խնդրում եմ, որ բոլորն իրենց մաքսիմում ջանքերով այնպես անեն, որ մեր երկրում խաղաղություն լինի, որ ոչ մի զինվորի մազը չծռի, իսկ ոնց դա կլուծվի, թող քաղաքական գործիչները որոշեն։ Իմ ցանկությունն այն է, որ այն ինչը մերն է, մերը մնա։ Մենք մեր հողից մի կտոր մեկ ուրիշի չպետք է տանք։ Մենք պետք է համախմբված լինենք, ուժեղ լինենք, որ կարողանանք հաղթել»,- ասաց Արթուր Աբրահամը։

I want to see my nation in peace, and I don’t want my nation to have any problems. This is what former WBO super-middleweight champion Arthur Abraham told reporters in front of the Armenian government building today.
Arthur Abraham added that he isn’t participating in the protest in front of the government building and was simply passing by the building to approach his car.
“I can’t answer political questions because I’m an athlete. I simply ask everyone to make maximum efforts to ensure peace in our country and to make sure no soldier is killed. Let politicians decide how to do that. I want to keep what we have. We Armenians must not give any piece of our land to others. We need to stand united as one and be strong in order to win,” Arthur Abraham said.