Ադրբեջանում դատում են գերի ընկած հայերին։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տեղեկացմամբ՝ խոսքը Լյուդվիգ Մկրտչյանի (ծնվ. 1969թ.) եւ Ալյոշա Խոսրովյանի (ծնվ. 1967թ.) մասին է։ Երկուսին էլ մեղսագրվում են հանցագործություններ, որոնք, իբր, կատարվել են Ղարաբաղում առաջին պատերազմի ժամանակ։ «Քրեական գործի քննությունն ավարտված է եւ ուղարկվել է Բաքվի զինվորական դատարան։ Որպես գործով տուժած ներգրավված է 12 ադրբեջանցի։ Քրեական գործը հանձնվել է դատավոր Էլբեյ Ալահվերդիեւին»,- տեղեկացնում է АPА-ն։
Այսպիսով, Ադրբեջանի իշխանություններն իրագործում են առաջին պատերազմի ժամանակ իրենց ձեռքն ընկած բոլոր գերիների հանդեպ հաշիվ տեսնելու գործելակերպը։

Captive Armenians are being tried in Azerbaijan.
According to Azerbaijani media, it is about Ludvig Mkrtchyan (born in 1969) and Alyosha Khosrovyan (born in 1967).
Both are accused of crimes that were allegedly committed during the first Karabakh (Artsakh) war in the early 1990s.
"The indictment on the criminal case was approved and sent to Baku Military Court for consideration,” APA reported adding that 12 people were being recognized as victims.
Thus, the Azerbaijani authorities are carrying out the practice of settling scores with all the Armenians they had captured during the first war.