Ադրբեջանում դատում են գերի ընկած հայերին։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տեղեկացմամբ՝ խոսքը Լյուդվիգ Մկրտչյանի (ծնվ. 1969թ.) եւ Ալյոշա Խոսրովյանի (ծնվ. 1967թ.) մասին է։ Երկուսին էլ մեղսագրվում են հանցագործություններ, որոնք, իբր, կատարվել են Ղարաբաղում առաջին պատերազմի ժամանակ։ «Քրեական գործի քննությունն ավարտված է եւ ուղարկվել է Բաքվի զինվորական դատարան։ Որպես գործով տուժած ներգրավված է 12 ադրբեջանցի։ Քրեական գործը հանձնվել է դատավոր Էլբեյ Ալահվերդիեւին»,- տեղեկացնում է АPА-ն։
Այսպիսով, Ադրբեջանի իշխանություններն իրագործում են առաջին պատերազմի ժամանակ իրենց ձեռքն ընկած բոլոր գերիների հանդեպ հաշիվ տեսնելու գործելակերպը։

В Азербайджане судят пленных армян.
По сообщению азербайджанских СМИ, речь идет о Людвиге Мкртчяне (1969 г.р) и Алеше Хосровяне (1967 г.р). Обоим инкриминируются преступления, якобы совершенные в ходе первой войны в Карабахе. «Расследование уголовного дела завершено и направлено в Бакинский военный суд для рассмотрения. В качестве потерпевших по делу привлечены 12 азербайджанцев. Уголовное дело передано в производство судьи Эльбея Аллахвердиева», - сообщает АПА.
Таким образом, власти Азербайджана реализуют практику сведения счетов со всеми попавшими в их руки участниками первой войны.