Կապանում հունիսի 24-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի արտագնա նիստ, որտեղ ամփոփվել է զինված ուժերում զինվորական կարգապահության եւ անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակը 2011թվականի առաջին կիսամյակում:
Կոլեգիայի նիստին մասնակցել են զորամասերում անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով բոլոր պատասխանատուները:
Հաշվետու զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Վալերի Գրիգորյանը` նշելով, որ ձեռնարկված կանխարգելիչ միջոցառումների շնորհիվ նախորդ տարվա համեմատ արձանագրվել է իրավախախտումների ու հանցագործությունների նվազում:
Ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, զինվորական դատախազ Գեւորգ Կոստանյանը, ՊՆ ռազմական ոտիկանության պետը եւ բանակային զորամիավորումների հրամանատարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, հանդես գալով ամփոփիչ ելույթով, մասնավորապես ասել է. «2011թ. առաջին կիսամյակը, որը հայտարարված էր կարգապահության կիսամյակ, հիմք է տալիս փաստելու, որ զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման ուղղությամբ արձանագրվել է զգալի առաջընթաց: Սակայն առկա հաջողությունները բավարար չեն եւ անհրաժեշտ է հետեւողական աշխատանքով զարգացնել ու շարունակական դարձնել ձեռքբերումները»:

В армянском городе Капане 24 июня прошло внеочередное заседание коллегии при министерстве обороны Армении, на котором были подведены итоги изучения воинской дисциплины и морально-психологического состояния состава в первом полугодии 2011 года. На заседании коллегии присутствовали все ответственные за работу с военнослужащими.
С отчетом выступил заместитель начальника Главного штаба министерства обороны Армении, генерал-майор Валерий Григорян, который отметил, что, благодаря проведенным превентивным мероприятиям, по сравнению с прошлым годом, отмечается уменьшение количества правонарушений и преступлений.
На заседании также выступили начальник Главного штаба министерства обороны Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров, военный прокурор Геворг Костанян, начальник военной полиции Минобороны и командиры армейских воинских подразделений.
Министр обороны Армении Сейран Оганян в своей речи, в частности, отметил: «Первое полугодие 2011 года, которое было объявлено полугодием дисциплины, дает основание заявить, что в вопросе повышения дисциплины в вооруженных силах достигнут серьезный прогресс. Однако существующие успехи пока недостаточны, необходимо последовательной работой развивать полученные достижения».
Подразделения, признанные образцово дисциплинированными, в дальнейшем будут награждаться и поощряться.