Հայաստանի ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումը Իրանի ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Սաjիդ Ջալիլիի հետ կայացել է Թեհրանում` ահաբեկչությանը նվիրված միջազգային խորհրդաժողովի շրջանակներում:
Ջալիլին կոչ է արել տարածշրջանի երկրներին զգոնություն ցուցաբերել «արտատարածաշրջանային ուժերի» միջամտության հարցում: Նա կոչ է արել ամրապնդել հայ-իրանական համագործակցությունը, որը «տարածաշրջանի խաղաղության, անվտանգության եւ տնտեսական զարգացման զգալի գործոն է», հաղորդում են իրանական լրատվամիջոցները:
Արթուր Բաղդասարյանը բարձր է գնահատել Իրանի դերը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում եւ հրավիրել է Ջալիլիին Երեւան:

Secretary of the Armenian National Security Council Arthur Baghdasaryan met with secretary of Iran’s Supreme National Security Council Saeed Jalili on the sidelines of international conference on struggle against terrorism held in Tehran.
Jalili called on regional states to be vigilant on intervention of “non-regional forces”. He urged to strengthen Iranian-Armenian cooperation which is “an essential factor for peace, security and economic development of the region,” Iranian media reported.
Artur Baghdasaryan highlighted Iran’s role in regional security and invited Jalili to visit Yerevan.