ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի պաշտոնակատար Վահրամ Դումանյանն այսօր ընդունել է Երևանի պետական կամերային երաժշտական թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր Սամսոն Ստեփանյանին, դերասաններ Զարուհի Հակոբյանին և Մարիաննա Դանիելյանին:
ԿԳՄՍՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:
Թատրոնի ներկայացուցիչները հայտնել են կոլեկտիվին հուզող հարցերը թատրոնների միավորման կապակցությամբ:
Ի պատասխան՝ Վահրամ Դումանյանն ընդգծել է, որ միավորումից հետո թատերախմբի ստեղծագործական գործունեության շարունակականությունը լինելու է երաշխավորված։
Հանդիպման վերջում ԿԳՄՍ նախարարի պաշտոնակատարը կարևորել է այն փաստը, որ չնայած հարցին առնչվող տարակարծություններին՝ հրապարակային ելույթներն ընթանում են բարեկիրթ մթնոլորտում:
Վահրամ Դումանյանը հետագայում, ըստ անհրաժեշտության, ստեղծագործական ծրագրերի քննարկումը շարունակելու պատրաստակամություն է հայտնել։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Կամերային թատրոնի ներկայացուցիչներն այսօր բողոքի ակցիա էին կազմակերպել ԿԳՄՍՆ-ի դիմաց: Նախարարի հետ հանդիպումից հետո նրնք հայտարարեցին, որ հանդիպումից գոհ չեն, քանի որ իրենց մոտեցումը չի ընդունվել:

Acting Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia Vahram Dumanyan today received General Director of State Chamber Musical Theater of Yerevan Samson Stepanyan, as well as actresses Zaruhi Hakobyan and Marianna Danielyan.
The Theater’s representatives told Dumanyan about the issues concerning them in regard to the merger of theaters.
In response, Dumanyan emphasized that continuation of the Theater’s operation after the merger is guaranteed.
At the end of the meeting, the acting minister attached importance to the fact that people are speaking courteously, in spite of the disagreements over the issue.
Dumanyan also expressed willingness to continue talks over creative programs later, if necessary.
As reported earlier, representatives of the State Chamber Music Theater of Yerevan held a protest in front of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport. After the meeting with the acting minister, they declared that they weren’t satisfied with the meeting since their approach hadn’t been accepted.