Օգոստոսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողների եւ հարազատների հետ, քննարկել գերեզմանների կառուցապատման աշխատանքների հետ կապված մի շարք հարցեր։
Արշակ Կարապետյանը նշել է, որ արվելու է ամեն ինչ՝ աշխատանքները պատշաճ որակով իրականացնելու համար, բնականաբար՝ հաշվի առնելով ծնողների եւ հարազատների ցանկություններն ու նկատառումները։

Armenia’s Minister of Defense Arshak Karapetyan today visited Yerablur Military Pantheon, as reported the Ministry of Defense of Armenia.
The defense minister met with the parents and relatives of servicemen who fell in the 44-day war and discussed several issues related to the construction of tombs.
Karapetyan stated that the Ministry of Defense will do everything it can to make sure the works are done properly and with quality and by taking into consideration the wishes and considerations of the parents and relatives.