Եռամսյա հավաքների մասնակիցների ինտենսիվ մարզումները շարունակվում են։ Այս մասին ասվում է Զինուժ մեդիայի պատրաստած տեսանյութում:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը հավաքներին մասնակցող պահեստազորայիններին այցելության ժամանակ եռամսյա հավաքների մասնակիցներին կոչ է արել անել հնարավորը վերապատրաստման գործընթացն առավել արդյունավետ իրականացնելու համար:
Կարապետյանը հիշեցրել է, որ Հայաստանի զինված ուժերը սահմանների անվտանգության երաշխավորներն են եւ նրանց մարտական պատրաստությունից է կախված երկրի խաղաղ ապագան:
«Մենք պետք է սովորենք, որ անհրաժեշտության դեպքում կարողանանք պաշտպանել մեր երկիրը։ Բացի մեզանից, ոչ ոք չի պաշտպանի, մնացածը լավագույն դեպքում կարող են օգնել։ Մեր երկրի պաշտպանները մենք ենք»,- ընդգծել է պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը։

Intensive training of the participants of the three-month training camp continues, the Armenian Armed Forces reported.
During his visit to the reservists participating in the training camp, Armenian Defense Minister Arshak Karapetyan urged the participants of the three-month training camp to do everything possible for more effective implementation of the retraining process.
Karapetyan recalled that the Armenian Armed Forces are the guarantors of border security and the peaceful future of the country depends on their combat training.
“We must learn to be able to defend our country if necessary. Except us, no one will protect her, the rest can help at best. We are the only defenders of our country,” the head of the defense department added.