Նոյեմբերի 17-ի երեկոյան Բաքվից Երեւան է ժամանել Հարավային ռազմական օկրուգի զորքերի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը։
«Sputnik Արմենիա»-ի տեղեկացմամբ՝ Մուրադովը բերել է մեկ զոհված հայ զինծառայողի մարմին, որը հանձնել է ադրբեջանական կողմը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մուրադովը բանակցություններ կանցկացնի կողմերի միջեւ՝ զինված միջադեպերը կանխելու մեխանիզմ մշակելու համար։ Խոսքը հայ-ադրբեջանական սահմանին ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտուց դուրս իրավիճակի կարգավորման մասին է։

Deputy Commander of the Troops of the Southern Military Okrug of Russia, Lieutenant General Rustam Muradov arrived in Yerevan from Baku this evening.
Sputnik Armenia reports that Muradov has brought the body of an Armenian servicemen that the Azerbaijani side had transferred.
As reported earlier, Muradov will hold negotiations with the sides to develop a mechanism to prevent the armed incidents [this concerns the settlement of the situation beyond the zone of responsibility of the Russian peacekeepers on the Armenian-Azerbaijani border].