Դեկտեմբերի 12-ին Dvin Music Hall-ում կազմակերպվեց սուրբծննդյան տոնավաճառ, որից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է բարեգործության:
Թովմասյան հիմնադրամից NEWS.am-ին հայտնում են, որ տոնավաճառը բավականին ընդգրկուն էր, ավելի քան 70 ընկերություններ ներկայացրին իրենց տեսականին՝ խմիչքներ, քաղցրավենիք, զարդեր, հուշանվերներ, գրքեր, հագուստ, ձեռագործ իրեր։
Օրվա ընթացքում հնչեցին դասական ստեղծագործություններ Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի քառյակի և դաշնակահար Դավիթ Բախշինյանի կատարմամբ, մանուկների համար հեքիաթ ընթերցեց հաղորդավար Սերգեյ Սարգսյանը և հայտարարեց նվերների փոխանակման ծրագրի հաջողակ մասնակիցների անունները։
Տոնավաճառը կազմակերպվեց «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ու ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ և «Թովմասյան» միջազգային հիմնադրամի գործընկերությամբ։

В «Dvin Music Hall» 12 декабря состоялась рождественская ярмарка, все средства от которой будут переданы на благотворительность.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе фонда «Товмасян», ярмарка была достаточно обширной. На ней более 70 компаний представили свой ассортимент: напитки, сладости, украшения, сувениры, книги, одежду, изделия ручной работы.
В течение дня квартет Филармонического оркестра Армении и пианист Давид Бахшинян исполнили классические произведения, ведущий Сергей Саркисян прочитал для детей сказку, а также объявил имена успешных участников программы обмена подарками.
Ярмарка была организована гуманитарной инициативой «Аврора» и Офисом ООН в Армении в партнерстве с международным фондом «Товмасян».