Վերաքննիչ քրեական դատարանն այսօր՝ հունվարի 13-ին, նախագահությամբ դատավոր Լուսինե Հովհաննիսյանի մերժել է նախկին գերի Սերժիկ Ամիրխանյանի կալանավորման դեմ ներկայացրած բողոքը։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Իմ ընկալմամբ՝ դատավորն ինքը համաձայն չէր իր կայացրած որոշմանը։ Իրենց նկատմամբ նման վերաբերմունք դրսևորելը որևէ արժեքային համակարգով արդարացում չունի։ Այս պահին մեր առաջնահերթությունը նույնն է անազատության մեջ պահվող մարդկանց ազատությունը վերականգնելը»,- նշեց Մելիքյանը։
Ռուբեն Մելիքյանն ասաց, որ հայտարարվել է գործի նախաքննության ավարտը, և վարույթն իրականացնող մարմինը մտադրություն ունի գործն ուղարկել դատարան։

Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Лусине Ованнисян 13 января отклонил жалобу на арест бывшего пленного Сержик Амирханяна. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am сообщил правозащитник Рубен Меликян.
«По моему мнению, судья сама не была согласна с принятым решением. Подобное отношение к ним не имеет оправдания какой-либо системой ценностей. На данный момент наш приоритет тот - вернуть свободу людям, содержащимся в неволе», - заявил Меликян.
Рубен Меликян сказал, что было объявлено о завершении предварительного следствия, и орган, осуществляющий производство, намерен направить дело в суд.