Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ Պեկինում հայտնել են, որ կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը վերահսկվում է, հաղորդում է AP-ը:
Վերջին մեկ օրում գրանցված բոլոր երեք դեպքերը հայտնաբերվել են կարանտինում գտնվող անձանց մոտ։
«Մայրաքաղաքում պանդեմիայի հետ կապված իրավիճակը հիմնականում վերահսկվում է եւ շարժվում է ճիշտ ուղղությամբ»,- ասել է քաղաքային կառավարության ներկայացուցիչ Սյու Հեցյանը։
Չինական կողմը գտնվում է բարձր պատրաստվածության վիճակում, քանի որ պատրաստվում է ընդունել ձմեռային Օլիմպիական խաղերը, որոնք կկայանան ուրբաթ օրը։
Հունվարի 15-ից ի վեր Պեկինը հայտնել է COVID-19-ի ընդհանուր առմամբ 115 դեպքի մասին, այդ թվում՝ օմիկրոնի վեց դեպք: Ի պատասխան՝ քաղաքում անցկացվել են միլիոնավոր մարդկանց զանգվածային թեստավորումներ եւ փակել են մի քանի թաղամասեր քաղաքի տարբեր հատվածներում։

Beijing has reported three new cases of COVID-19, officials said the virus is under control, AP reported.
All three cases registered in the last 24 hours concerned people in quarantine.
The current pandemic situation in the capital is generally under control and moving in the right direction, said Xu Hejian, a city government spokesman. Beijing is safe.
The Chinese capital is on high alert as it prepares to host the Winter Olympics starting on Friday.
Since January 15, Beijing has reported a total of 115 cases of COVID-19, including six cases of omicron. In response, the city conducted mass testing of millions of people and closed several blocks in different parts of the city, while avoiding a strict lockdown for the entire capital.