Երեւանցիների 6,9%-ը միանշանակ հավանություն է տալիս հայ-թուրքական սահմանի հնարավոր բացմանը, 15,6%-ը, ավելի ճիշտ, հավանություն է տալիս, 7,6%-ը, ավելի ճիշտ, հավանություն չի տալիս, 54,6%-ը բացարձակ հավանություն չի տալիս, իսկ 15,3%-ը դժվարացել է պատասխանել։ Լրագրողների հետ զրույցում նման տվյալներ մեջբերեց Gallup International ասոցիացիայի ներկայացուցիչ Արամ Նավասարդյանը։
18,2%-ը միանշանակ հավանություն է տալիս թուրքական ապրանքների ներմուծման էմբարգոն վերացնելու ՀՀ կառավարության որոշմանը, 20%-ը, ավելի ճիշտ, հավանություն է տալիս, 11,8%-ը, ավելի ճիշտ, հավանություն չի տալիս, 39,2%-ը բացարձակ հավանություն չի տալիս, 10,8%-ը դժվարացել է պատասխանել։
Հեռախոսային հարցումն անցկացվել է 800 քաղաքացիների շրջանում 2022 թվականի հունվարի 24-ից փետրվարի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում։

YEREVAN. – A total of 6.9% of Yerevan residents unequivocally approve of the possible reopening of the Armenian-Turkish border, 15.6% rather approve, 7.6% rather disapprove, 54.6% do not approve at all, and 15.3% could not answer. Aram Navasardyan, director of the Gallup International Association in Armenia, told about this at a press conference Friday, presenting the results of a recent telephonic survey they conducted with the residents of the Armenian capital.
Navasardyan added that as per this survey, 18.2% of Yerevan residents unequivocally approve of the Armenian government's decision to lift the embargo on imports of Turkish goods, 20% rather approve, 11.8% rather disapprove, 39.2% do not approve at all, and 10.8% could not answer..
The aforesaid telephonic survey was conducted with 800 Yerevan residents, and from January 24 to February 2.