Ռուսաստանի եւ Իրանի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովը եւ Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը Վիեննայում ընթացող բանակցությունների համատեքստում քննարկել են Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի լիարժեք իրականացումը վերսկսելու հարցը։
Ինչպես հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ը, զրույցի ընթացքում ընդգծվել է, որ ԳՀՀԾ-ի վերսկսումը պետք է ապահովի, որ դրա բոլոր մասնակիցները ունենան հավասար իրավունքներ բոլոր ոլորտներում համագործակցության անխոչընդոտ զարգացման հարցում՝ առանց որեւէ խտրականության։
Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն տարածաշրջանային եւ միջազգային օրակարգի մի շարք արդիական հարցերի, այդ թվում՝ սիրիական կարգավորման եւ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի շուրջ։

Russian and Iranian foreign ministers Sergey Lavrov and Hossein Amir Abdollahian discussed the resumption of full implementation of the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA) on Iran's nuclear program in the context of the ongoing negotiations in Vienna.
The Russian Foreign Ministry reports that during the talks it was noted that the resumption of the JCPOA should ensure that all its participants have equal rights with regard to unimpeded development of cooperation in all areas without any discrimination.
Views were exchanged on a number of topical issues on the regional and international agenda, including the Syrian settlement and the situation in Ukraine.