Մելիտոպոլն ու Խերսոնը գտնվում են Ռուսաստանի զինված ուժերի լիակատար վերահսկողության տակ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության կառավարման ազգային կենտրոնի պետ Միխայիլ Միզինցեւը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։
Նա հավելել է, որ ՌԴ Զինված ուժերը արձանագրում են հումանիտար երթուղիներում իրավիճակի բոլոր փոփոխությունները։
«Եվս մեկ անգամ հայտնում ենք, որ այս քաղաքները գտնվում են մեր լիակատար վերահսկողության տակ, նրանց բնակչությունը շարունակում է ապրել խաղաղ կյանքով։ Ռուսաստանի Դաշնության կողմից նրանք ապահովված են անհրաժեշտ ամեն ինչով։ Այս բնակավայրերի բնակիչներին օգնություն ցուցաբերելու հետ կապված խնդիրներ չկան»,- ասել է նա։

The head of the National Defense Management Center of Russia, Mikhail Mizintsev, said that Melitopol and Kherson are under full control of the Russian Armed Forces, RIA Novosti reported.
He added that the Russian Armed Forces constantly record all changes in the situation on humanitarian routes.
"Once again we inform you that the above cities are under our full control, their population continues to live a peaceful life and is provided with everything necessary. There are no problems in providing assistance to the inhabitants of these settlements," he said.