ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի անձնական վիրավորանքները Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հասցեին բացասաբար են անդրադառնում երկու երկրների հարաբերությունների վրա, սակայն Ռուսաստանի Դաշնության եւ ԱՄՆ-ի միջեւ երկխոսությունն ամեն դեպքում անհրաժեշտ է։ Դա բխում է ողջ աշխարհի շահերից։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Անձնական վիրավորանքները չեն կարող իրենց հետքը չթողնել պետությունների ղեկավարների հարաբերությունների վրա, այն էլ անձնական վիրավորանքները, որոնք ընդհանրապես չպետք է տեղ ունենային պետության ղեկավարի հռետորաբանության մեջ։ Սա, իհարկե, բացասական ազդեցություն ունեցող գործոն է»,- ասել է Պեսկովը։
«Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ երկխոսությունն ամեն դեպքում անհրաժեշտ է։ Դա բխում է ողջ աշխարհի շահերից։ Վաղ թե ուշ պետք է խոսել կայունության, անվտանգության մասին եւ այլն»,- հավելել է նա։

US President Joe Biden's personal insults to Russian President Vladimir Putin have a negative impact on relations between the two countries. This was announced by the Russian presidential spokesperson, Dmitry Peskov, TASS reported.
"Personal insults cannot but leave their mark on the relations of the heads of state, especially personal insults which should not have taken place in the rhetoric of the head of state at all. Of course, this is a factor that has a negative impact," Peskov said.
"Dialogue between Russia and the US is necessary in any case; it is in the interests of the whole world. Sooner or later there is a need to talk about stability, security, etc.," the Russian presidential spokesperson added.