Իսրայելի ոստիկանությունը հայտարարել է, որ վերացրել է Թել Ավիվում երկու մարդ սպանած եւ մի քանիսի վիրավորած պաղեստինցուն, հայտնում է AFP-ն։
«Այսօր առավոտյան մեզ հաջողվեց վերացնել ահաբեկչին»,- ասել է ոստիկանության կոմիսար Յակով Շաբթայը։
Նախօրեին Թել Ավիվի բանուկ Դիզենգոֆ փողոցի բարում հարձակվողը կրակել էր հավաքված մարդկանց վրա:
Իսրայելական «ՇԱԲԱՔ» անվտանգության գործակալությունը հայտնել է, որ հարձակվողը 28-ամյա Ռաադ Հազեմն է՝ Հորդանան գետի՝ Իսրայելի կողմից օկուպացված Արեւմտյան ափի հյուսիսում գտնվող Ջենին քաղաքից: Ըստ Shin Bet-ի՝ հատուկ ջոկատայինները հարձակվողին հայտնաբերել են «Յաֆոյում մզկիթի մոտ թաքնված»։
Իսրայելի վարչապետ Նաֆթալի Բենեթը բարձր է գնահատել անվտանգության ուժերին արձագանքի համար։
«Մենք առավելագույն զգոնություն ենք պահպանում Թել Ավիվում եւ ամբողջ երկրում՝ վախենալով հետագա միջադեպերից կամ հարձակումների իմիտացիայից,- ասել է Բենեթը:- Արյունոտ ահաբեկչության դեմ մեր պատերազմը երկար եւ ծանր է։ Մենք կհաղթենք»:

Израильская полиция заявила, что ликвидировала палестинца, который убил двух человек и ранил еще нескольких в Тель-Авиве, передает AFP.
«Сегодня утром нам удалось ликвидировать террориста», — заявил комиссар полиции Яаков Шабтай.
Злоумышленник выстрелил в гуляк в баре на оживленной улице Дизенгоф в Тель-Авиве накануне вечером.
Израильское агентство безопасности ШАБАК сообщило, что нападавший оказался 28-летним Раадом Хаземом из Дженина на севере оккупированного Израилем Западного берега реки Иордан. По данным ШАБАК, спецназ обнаружил нападавшего, «прятавшегося возле мечети в Яффо».
Премьер-министр Израиля Нафтали Беннет высоко оценили силы безопасности за их реакцию.
«Мы сохраняем максимальную бдительность в Тель-Авиве и по всей стране, опасаясь дальнейших инцидентов или имитаций нападений», — сказал Беннетт. «Наша война с кровавым терроризмом долгая и тяжелая. Мы победим».