Կանադան պատժամիջոցներ է սահմանում Ռուսաստանի պաշտպանական ոլորտի ընկերությունների դեմ եւ ուսումնասիրում է լրացուցիչ միջոցների տարբերակները:
Պատժամիջոցները սահմանափակումներ են դնում 33 ռուսական պաշտպանական ընկերությունների վրա՝ «հակամարտությունում ռուս զինվորականներին» օգնություն ցուցաբերելու համար», ասվում է կառավարության հայտարարության մեջ։
«Այդ կազմակերպություններն ուղղակի կամ անուղղակի աջակցություն են ցուցաբերել ռուս զինվորականներին եւ ուստի մեղսակից են Ուկրաինայում Վլադիմիր Պուտինի անիմաստ պատերազմի հետ կապված ցավին ու տառապանքին»,- ասվում է հայտարարության մեջ: Կանադան շարունակում է վերահսկել իրավիճակը, համակարգել իր միջազգային գործընկերների հետ եւ ուսումնասիրել նոր միջոցների տարբերակները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Canada is imposing sanctions on companies in the Russian defense sector and is exploring options for additional measures.
The sanctions impose restrictions on 33 Russian defense companies for providing assistance to the Russian military in conflict, the government said in a statement.
These organizations provided indirect or direct support to the Russian military and are therefore complicit in the pain and suffering associated with Vladimir Putin’s senseless war in Ukraine, the statement said.
Canada continues to monitor the situation, coordinate with its international partners and explore options for new measures.