Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Ավստրիայի կանցլեր Կառլ Նեհամերը բանակցություններ են վարում, որոնց ընթացքում ակնկալվում է, որ կքննարկվի Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Հանդիպումը տեղի է ունենում Պուտինի մերձմոսկովյան նստավայրում։ Ավստրիական կողմի խնդրանքով բանակցություններն ընթանում են դռնփակ ռեժիմով:
Նեհամերը Մոսկվա էր ժամանել նախօրեին։ Շաբաթ օրը նա այցելել էր Ուկրաինա, որտեղ հանդիպել էր Վլադիմիր Զելենսկու, Ուկրաինայի վարչապետ Դենիս Շմիգալի եւ Կիեւի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոյի հետ։

Russian President Vladimir Putin and Austrian Chancellor Karl Nehammer are holding talks during which the situation around Ukraine is expected to be discussed, Russian leader's spokesperson Dmitry Peskov told RIA Novosti.
The meeting is taking place at Putin's residence near Moscow. At the request of the Austrian side, the talks are being held behind closed doors.
Nehammer arrived in Moscow the day before. On Saturday, he visited Ukraine, where he met with Volodymyr Zelenskyy, Ukrainian Prime Minister Denys Shmygal and Kyiv Mayor Vitali Klitschko.