Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է ՀՀ Սահմանադրական դատարանի հրավերով Հայաստանում գտնվող Եվրոպայի խորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Կլեր Բազի Մալորիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով պատվիրակության այցը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նշել է, որ Եվրոպայի խորհուրդն առանձնահատուկ նշանակություն ունի Հայաստանի համար, քանի որ մեր երկիրն անկախությունից ի վեր շատ սերտ համագործակցում է ԵԽ-ի հետ և վերջինս հանդիսանում է Հայաստանի առանցքային գործընկերներից մեկը:
Նախագահը գոհունակությամբ է արձանագրել, որ Եվրոպայի խորհուրդը և Վենետիկի հանձնաժողովը շարունակաբար աջակցում են Հայաստանի՝ բարեփոխումների իրականացման և ժողովրդավարության ամրապնդման օրակարգին, որն ուղղված է մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, դատական համակարգի անկախության և արդյունավետ աշխատանքի ապահովմանը:

YEREVAN. – President Vahagn Khachaturyan of Armenia on Thursday received a delegation led by President Claire Bazy Malaurie of the Venice Commission of the Council of Europe (CoE).
Khachaturyan noted that the CoE is of special importance for Armenia, as the latter has been cooperating very closely with the CoE since its independence and CoE is one of Armenia's key partners, the President's Office informed Armenian News-NEWS.am.
Also, the President noted with satisfaction that the CoE and its Venice Commission continue to assist in Armenia's agenda of implementing reforms and strengthening democracy in the country.
In here turn, Malaurie noted that Armenia is a stable and reliable partner of the Council of Europe.