Դատախազության շենքի առջեւ այսօր՝ հունիսի 30-ին, բողոքի ակցիա իրականցնող զոհված զինծառայողների ծնողներից տասը մտան շենք՝ Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հետ սպասվող հանդիպմանը լրատվամիջոցների ներկայության պահանջով:
Նշենք, որ ավելի վաղ Դատախազությունից առաջարկել էին վերեւ բարձրանալ երկու հոգով, սակայն ծնողները մերժել էին առաջարկը՝ պահանջելով նվազագույնը ութ ծնողների ներկայություն:
Ավելի ուշ Դատախազությունից նշել էին, որ տասը ծնող կարող է բարձրանալ, սակայն առանց լրատվամիջոցների ներկայության եւ առանց հեռախոսների:
NEWS.am-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ծնողները շենք են մտել առանց հեռախոսների՝ լրատվամիջոցների ներկայության պահանջով:
Հիշեցնենք, որ զոհված զինծառայողների հարազատները բողոքի ակցիա են անցկացնում Դատախազության շենքի առջեւ: Նրանք ցանկանում են հանդիպել Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հետ: Նրանց պահանջն է, որ Դատախազությունը Քննչական կոմիտեում 308 հոդվածի երկրորդ մասի հատկանիշներով (պաշտոնական լիազորությունների չարաշահում, որն առաջացրել է ծանր հետեւանքներ) հարուցված գործը փոխանցվի ԱԱԾ-ին:
Նրանք պահանջում են նաեւ, որ գործը քննվի առերեւույթ պետական դավաճանության 299 հոդվածով, Նիկոլ Փաշինյանը կանչվի հարցաքննության եւ գործում ընդգրկվի որպես մեղադրյալ:

10 родителей погибших военнослужащих вошли в здание Генпрокуратуры Армении.
Отметим, что ранее Генпрокуратура Армении предложила подняться к Давтяну лишь двум родителям, но протестующие отклонили данное предложение, потребовав присутствия на встрече как минимум 8 человек. Позже представители ведомства согласились с тем, чтобы в здание вошли 10 человек, но при этом у родителей не должно быть телефонов, не должно быть на встрече и представителей СМИ.
Напомним, что родные погибших военнослужащих проводили акцию протеста у здания Генпрокуратуры Армении. Они хотели встретиться с главой ведомства Артуром Давтяном. Протестующие требуют, чтобы дело, возбужденное по части 2 статьи 308 УК Армении в Следственном комитете, было передано Службе национальной безопасности республики.  Родные погибших военнослужащих также требуют, чтобы дело было рассмотрено по статье 299 о государственной измене, и премьер-министр Никол Пашинян был вызван на допрос.