Չինաստանում մեկնարկել է Xiaomi Mix Fold 2 ծալովի սմարթֆոնի վաճառքը, որն արդեն բեսթսելեր է դարձել։ Այս մասին հայտնում է My Drivers պորտալը՝ հղում անելով արտադրողի զեկույցին։
Xiaomi-ի ներկայացուցչի խոսքով՝ առաջին Mix Fold 2-ը սպառվել է վաճառքի մեկնարկից ընդամենը հինգ րոպե անց։ Վաճառողը չի նշել վաճառված սարքերի քանակը:
Xiaomi Mix Fold 2-ը ներկայացվել է օգոստոսի 11-ին։ Դրանում ներկառուցված է Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 պրոցեսոր, ինչպես նաեւ 4500 մԱժ մարտկոց՝ 67 վտ հզորությամբ լիցքավորման աջակցությամբ։ Ճկուն ֆլագմանի առանձնահատկություններից մեկը նրա հաստությունն է՝ ընդամենը 5,4 մմ, ինչը Mix Fold 2-ը դարձնում է իր տեսակի ամենաբարակ ներկայացուցիչը: Նաեւ Mix Fold 2-ը Leica ընկերությունից ստացել է հիմնական տեսախցիկը սենսորի տեսքով՝ հատուկ ոսպնյակով եւ ֆիլտրերով։ Ars Technica պորտալը նախկինում Mix Fold 2-ն անվանել էր Samsung-ի Galaxy Fold սերիայի «կլոն», սակայն նշել էր դրա կոմպակտ չափերը եւ տարողունակ մարտկոցը:

Sales of the folding smartphone Xiaomi Mix Fold 2, which has already become a bestseller, have started in China, My Drivers reported with reference to the manufacturer's report.
According to a Xiaomi representative, the first Mix Fold 2 was sold out in just five minutes after the start of sales. The vendor did not disclose the number of devices sold.
Xiaomi Mix Fold 2 was presented on August 11th. Inside it is a Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 processor, as well as a 4500 mAh battery with support for 67-watt charging. One of the hallmarks of the flexible flagship is its thickness of just 5.4mm, making the Mix Fold 2 the thinnest member of its form factor. Also, Mix Fold 2 received the main camera in the form of a sensor from Leica with a special lens and filters. Ars Technica previously called the Mix Fold 2 a clone of Samsung's Galaxy Fold series, but noted its compact size and capacious battery.