Ճապոնիան ՆԱՏՕ-ում իր ներկայացուցչությունը կառանձնացնի Բրյուսելի դեսպանատնից՝ բարձրացնելով հաստատության կարգավիճակը, հայտնում է ճապոնական Sankei թերթը։
Հրատարակության տվյալներով՝ դրա համար կհատկացվի մոտ 5,8 մլն դոլար։ Ճապոնիան այս որոշումը կայացրել է աշխարհում անվտանգության անկայուն իրավիճակի հետեւանքով։
Նշենք, որ ՆԱՏՕ-ում Ճապոնիայի առաքելությունը բացվել է 2018թվականին եւ մշտական ​​ներկայացուցչի գործառույթները կատարում է Բելգիայում Ճապոնիայի դեսպանը, իսկ ներկայացուցչությունը Բրյուսելում դեսպանատան մաս է կազմում։

Japan will separate the representation to NATO from its embassy in Brussels, raising the status of the institution, Sankei reported.
According to the publication, about 796 billion yen ($5.8 million) will be allocated for this. Japan made this decision because of the unstable security situation in the world.
Japan's mission to NATO was opened in 2018. The functions of the permanent representative are performed by the Japanese ambassador to Belgium, the representative office itself is part of the embassy in Brussels, Kommersant reports.