Ադրբեջանը հինգ հայ ռազմագերիների է փոխանցել Հայաստանին առանց միջնորդների։ Այս մասին Twitter-ի իր էջում գրել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը։
«Մենք ողջունում ենք օգոստոսի 31-ին Բրյուսելում ղեկավարների միջեւ կայացած հանդիպումից հետո Ադրբեջանի կողմից հինգ հայ ռազմագերիների փոխանցումը։  Սա կարեւոր մարդասիրական ժեստ է, եւ հատկանշական է նաեւ, որ փոխանցումը տեղի է ունեցել առանց միջնորդների»,-գրել է նա։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել է, որ սեպտեմբերի 8-ին Ադրբեջանը Հայաստանին է վերադարձրել հինգ հայ ռազմագերիների։

Azerbaijan has released five Armenian detainees to Armenia—and without intermediaries. Toivo Klaar, the European Union (EU) Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, wrote about this Thursday night on Twitter.
“Welcome news today regarding the release of five Armenian detainees by Azerbaijan following the meeting of the leaders in Brussels on 31/8. Important humanitarian gesture & likewise noteworthy that the handover took place without intermediaries,” Klaar wrote.
Earlier, Armenian News-NEWS.am reported that on Thursday evening, Azerbaijan returned five Armenian prisoners of war to Armenia.