Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Պուտինի անվտանգությունը պատշաճ մակարդակով է ապահովվում, հայտնում է Gazeta.ru-ն։
Այսպիսով նա մեկնաբանել է Սպիտակ տան ազգային անվտանգության նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնի հայտարարությունը, թե ՌԴ նախագահը կդառնա «լեգիտիմ ռազմական թիրախ», եթե Ռուսաստանը միջուկային զենք կիրառի։
Պեսկովի խոսքով՝ Վլադիմիր Պուտինի անվտանգությունը պատշաճ մակարդակով է ապահովվում՝ հաշվի առնելով բոլոր սպառնալիքները։ Նա նաեւ ընդգծել է, որ Ռուսաստանը չի ցանկանում մասնակցել միջուկային հռետորաբանությանը։

Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что безопасность Владимира Путина обеспечивается на надлежащем уровне, передает «Газета.ру».
Таким образом он прокомментировал заявление бывшего советника Белого дома по национальной безопасности Джона Болтона о том, что российский президент станет «законной военной целью» в случае применения Россией ядерного оружия.
По словам Пескова, безопасность Владимира Путина обеспечивается на должном уровне с учетом всех угроз. Он также подчеркнул, что Россия не хочет участвовать в ядерной риторике.