«Հյուսիսային հոսք 1» և «Հյուսիսային հոսք 2» մայրուղային գազատարների վրա հարձակումները կազմակերպվում են նրանց կողմից, որոնք արդեն դիմել են նման դիվերսիաների և բռնվել, բայց մնացել են անպատիժ. մեկը, ով ուզում է խզել Եվրոպայի կապերը Ռուսաստանի հետ և «իր ձեռքը վերցնել շուկան»: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
«Իսկ ո՞վ է կանգնած «Հյուսիսային հոսքերի» դիվերսիայի հետևում: Ակնհայտ է, որ նա, ով ձգտում են վերջնականապես խզել Ռուսաստանի և Եվրամիության միջև կապերը, ցանկանում են վերջնականապես խարխլել և ավարտին հասցնել Եվրոպայի քաղաքական սուբյեկտայնությունը, թուլացնել նրա արդյունաբերական ներուժը, գրավել շուկան»,- ասել է Պուտինը։
«Չնայած պատժամիջոցների ճնշմանը և ենթակառուցվածքների նկատմամբ դիվերսիաներին, մենք մտադիր չենք զիջել մեր դիրքերը»,- ասել է Պուտինը։

The terrorist attacks on the main gas pipelines Nord Stream 1 and Nord Stream 2 are organized by those who have already resorted to such sabotage and have been "caught by the hand," but remained unpunished; those who want to break Europe's ties with Russia and "get their hands on the market," said Russian President Vladimir Putin, RIA Novosti reported.
"And who is behind the sabotage of the Nord Streams? Obviously, someone who seeks to finally sever ties between Russia and the European Union, wants to finally undermine and finish off Europe's political entity, weaken its industrial potential, and take over the market," Putin said.
"Despite sanctions pressure and sabotage on infrastructure, we do not intend to give up our positions," Putin said.