Հոկտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է բարերար, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին։
Արցախի ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նույն օրը տեղի է ունեցել նաև Ռուբեն Վարդանյանի հանդիպում-քննարկումը ԱԳՆ աշխատակազմի հետ։
Քննարկվել է Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Դավիթ Բաբայանը ողջունել է Ռուբեն Վարդանյանի՝ Արցախ տեղափոխվելու և Արցախի զարգացման ու զորացման գործում անմիջական մասնակցություն ունենալու որոշումը՝ ընդգծելով այդ որոշման կարևորությունը թե քաղաքական և թե բարոյական տեսանկյուններից։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ռուբեն Վարդանյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար և շեշտել այս բարդ շրջանում արցախակենտրոն մոտեցում և ազգային մտածելակերպ ունեցող գործիչների ակտիվ ներգրավվածության անհրաժեշտությունը։

On Wednesday, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan received Ruben Vardanyan, a philanthropist, public and political figure.
On the same day, he had a meeting with Foreign Ministry staff.
The MFA press service informed NEWS.am that they discussed a wide range of issues related to Artsakh's foreign policy, regional processes, and settlement of the Karabakh-Azerbaijan conflict.
David Babayan welcomed Vardanyan's decision to move to Artsakh and take part in its development and strengthening, stressing the importance of the decision from both political and moral perspectives.
The Minister expressed gratitude to Vardanyan for his consistent support to Artsakh and noted the need to actively involve figures with an Artsakh-centric approach and national mentality in the public and political life of the republic during this difficult period.