Ռուսաստանը մտադիր չէ փակել սահմանները չորս շրջաններում ռազմական դրություն մտցնելու կապակցությամբ, ՌԻԱ Նովոստիին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Այսօր Վլադիմիր Պուտինը հրամանագիր է ստորագրել հոկտեմբերի 20-ից Դոնեցկի եւ Լուգանսկի ժողովրդական հանրապետություններում, Խերսոնի եւ Զապորոժյեի մարզերում ռազմական դրություն մտցնելու մասին։ Փաստաթուղթը պետք է հաստատի Դաշնության խորհուրդը:
Ռազմական դրությունն ուժի մեջ կմտնի կեսգիշերից։ ԴԺՀ-ի, ԼԺՀ-ի, Զապորոժյեի եւ Խերսոնի մարզերի տարածքներում մտցվել է անվտանգության ոլորտում ռիսկերի արձագանքման առավելագույն մակարդակի ռեժիմ։

Russia does not intend to close its borders in light of the introduction of martial law in four regions, presidential spokesman Dmitry Peskov told RIA Novosti.
Today Vladimir Putin signed a decree introducing martial law in the Donetsk and Luhansk people's republics and the Kherson and Zaporizhzhia regions starting October 20. The document must be approved by the Federation Council.
Martial law will take effect starting from midnight. The territories of the DPR, LPR, and Zaporizhzhia and Kherson regions are under maximum security risk response mode.