Հյուսիսային սահմաններին Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի վերջին զորավարժությունները վտանգ չեն ներկայացնում հարեւան որեւէ երկրի համար։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանանին։
Նա նշել է, որ դրանք նախապես ծրագրված վարժանքներ են եղել Իրանի զինված ուժերի պարբերական զորավարժությունների շրջանակներում եւ ուղղված չեն եղել հարեւան որեւէ պետության դեմ։
«Հարեւանները կարեւոր են մեզ համար, եւ հարեւանների հետ հարաբերությունների զարգացումը առաջնահերթություն է մեզ համար։ Ընդհանուր սահմանների անվտանգությունը Իրանի համար ռազմավարական առաջնահերթություն է»,- ասել է նա՝ նշելով, որ Իրանն իր զորավարժությունների մասին տեղեկացնում է նրանց, ում անհրաժեշտ է։ «Բարեբախտաբար, Իրանի եւ Ադրբեջանի հարաբերությունները բարեկամական բնույթ են կրում։ Ադրբեջանի իշխանությունները նախապես տեղեկացվել են այս զորավարժությունների մասին։ Մենք ընդգծում ենք, որ տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքականությունն ու միջազգային սահմանները չպետք է փոխվեն»,- նշել է նա։

The recent military exercises of the IRGC Ground Forces on the northern borders do not pose a threat to any neighboring country, Iranian Foreign Ministry spokesman Nasser Kanaani announced.
He noted that these were pre-planned exercises as part of Iran's periodic military exercises and are not directed against any neighboring state.
"Neighbors are important to us, and developing relations with neighbors is a priority for us. The security of common borders is a strategic priority for Iran," he said, noting that Iran informs those who need to know about its exercises. "Fortunately, relations between Iran and Azerbaijan. are of a friendly nature. The Azerbaijani authorities have been previously informed about these exercises. We emphasize that the geopolitics and international borders of the region should not be changed," he noted.