Ադրբեջանցիներն արդեն վրան են տեղադրել Հայաստանն Արցախին կապող ճանապարհին՝ Շուշիի հարակից հատվածում։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Դեռ պարզ չէ, թե ըստ այս սցենարի, դեռ էլ ինչ իրադարձություններ են սպասվում, սակայն ակնհայտ են, որ ադրբեջանական սադրանքները նոր փուլ են մտել՝ շատ ավելի մեծ վտանգավորություն պարունակող»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ Արցախի տեղեկատվական շտաբը հաղորդել էր, որ քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
Շտաբից հայտնել են, որ միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:

The Azerbaijanis have already pitched a tent on the road connecting Armenia to Artsakh (Nagorno-Karabakh)—in the area adjacent to Shushi city of Artsakh. Tigran Abrahamyan, an opposition member of Armenia’s parliament and a security expert, wrote about this on Facebook on Monday.
"It is not yet clear what events are still expected according to this scenario. But it is obvious that the Azerbaijani provocations have entered a new phase, containing much greater danger," Abrahamyan added.
Earlier in the day, the Artsakh Info Centre reported that a group of Azerbaijanis in civilian clothes have blocked the Stepanakert-Goris motorway at 10:30am.