Քրդամետ ակտիվիստների ոչ մեծ բողոքը որոշ ժամանակով ստիպել է դադարեցնել Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստը, հաղորդում է The Associated Press-ը:
Ցուցարարները գտնվում էին խորհրդարանի այցելուների համար նախատեսված գոտում։
Նրանք դրոշներ են բարձրացրել՝ ի պաշտպանություն բանտում գտնվող Քրդստանի բանվորական կուսակցության առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանի, եւ սկսել բղավել։ Միջադեպը տեղի է ունեցել կլիմայի եւ շրջակա միջավայրի հարցերի շուրջ քննարկումների ժամանակ։
Եվրախորհրդարանականները ցուցարարներին խնդրել են ցրվել, բայց երբ նրանք դա չեն արել, նիստը դադարեցվել է։
Անվտանգության աշխատակիցները քաշքշել են ակտիվիստների դրոշները, ոչ մեծ վիճաբանություն է տեղի ունեցել։ Միջադեպի հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել։

Небольшой протест прокурдских активистов на некоторое  время вынудил приостановить пленарную  сессию Европарламента в среду, сообщает The Associated Press.
Протестующие находились в зоне для посетителей парламента.
Они развернули флаги в поддержку заключенного в тюрьму лидера Курдской рабочей партии Абдуллы Оджалана и начали кричать. Инцидент произошел во время  дебатов  по вопросам климата и окружающей среды.
Европарламентарии  попросили протестующих разойтись, но когда они этого не сделали, заседание было приостановлено.
Было замечено, как сотрудники службы безопасности дергают флаги активистов. Произошла небольшая перепалка. Никто не пострадал.