Մադրիդում հազարավոր տաքսու վարորդներ արգելափակել են Կաստիլիայի հրապարակը։
Ինչպես նշվում է ակցիայի կազմակերպիչներից մեկը հանդիսացող Քաղաքային տրանսպորտի ընկերության արհմիութենական հարթակի հաղորդագրության մեջ, «տաքսու վարորդների պայքարը պայքար է հանուն հանրային ծառայությունների, ընդդեմ աշխատանքի շահագործման եւ հանուն ծառայության որակի»։
Այսպիսով, տաքսու վարորդները, վերջին ամիսների երրորդ ակցիայի շրջանակներում դեմ են հանդես գալիս Մադրիդի ինքնավար համայնքի կառավարության նախագահ Իզաբել Դիաս Այուսոյի քաղաքականությանը, որը, նրանց խոսքով, ոլորտը տալիս է խոշոր բիզնեսի ձեռքը՝ ի դեմս այնպիսի ընկերությունների, ինչպիսիք են Uber-ը, Cabify-ն եւ Bolt-ը:
Տեղական իշխանությունները ներկայումս ավարտում են նոր կանոնակարգերը, որոնք, ի թիվս այլ բաների, թույլ կտան տաքսիներին ազատ շրջել ցանկացած ժամանակ՝ օրը 24 ժամ, շաբաթվա բոլոր օրերին, ինչպես նաեւ թույլ կտան ավտոմեքենաների փոխանակման համատեղ ծառայություններ՝ օգտվողները կկարողանան տեղ ամրագրել ուրիշներին տեղափոխող ավտոմեքենայում, ինչը կնվազեցնի ուղեւորության գինը յուրաքանչյուր ուղեւորի համար: Կպարզեցվի նաեւ լիցենզիաների տրամադրման եւ վարորդների աշխատանքի ընդունելու գործընթացը։

In Madrid, thousands of cab drivers blocked the Plaza de Castilla.
As noted in the message of the union platform of the Municipal Transport Company, one of the organizers of the demonstration, the struggle of cab drivers is a struggle for public services, against the exploitation of labor and for the quality of service.
In this way, the cab drivers, in their third protest in recent months, oppose the policy of Isabel Díaz Ayuso, President of the Government of the Autonomous Community of Madrid, which, they say, puts the sector in the hands of big business, represented by companies such as Uber, Cabify and Bolt.
At the moment, the local government is finalizing new regulations that, among other things, will allow cabs to move freely at any time - 24 hours a day, every day of the week, and will also allow car-sharing services - users will be able to reserve a seat in a car carrying other people, which will reduce the price of the trip for each passenger. The process of issuing licenses and hiring drivers will also be simplified.