Գերմանիայում Ուկրաինայի հակամարտության հետ կապված պատժամիջոցներ են սահմանվել մոտ 5,32 մլրդ եվրոյի ռուսական ակտիվների նկատմամբ, գրում է Welt am Sonntag թերթը՝ վկայակոչելով Գերմանիայի ֆինանսների նախարարությունը:
Պարբերականը նաեւ հայտնում է, որ ակտիվները պատկանում են ռուսական կազմակերպություններին, ինչպիսիք են ՌԴ կենտրոնական բանկը, ընկերություններին եւ մասնավոր անձանց, որոնք ընդգրկված են Եվրամիության պատժամիջոցների ցուցակում:
Ընդ որում, նախարարությունը չի հայտնել ռուս միլիարդատերերին պատկանող սառեցված ակտիվների արժեքը, հաղորդում է Welt am Sonntag-ը։
Գերմանական լրատվամիջոցը նաեւ նշել է, որ պատժամիջոցների իրականացման նոր կենտրոնական մարմինը դեռեւս ձեւավորվում է, եւ այնտեղ արդեն աշխատում են 36 աշխատակիցներ:

В Германии, в связи с конфликтом в Украине, введены санкции в отношении российских активов на сумму около 5,32 млрд. евро пишет газета Welt am Sonntag со ссылкой на Минфин ФРГ.
Издание также сообщает, что активы принадлежат российским организациям, таким как Центральный банк РФ, компаниям и частным лицам, включенным в санкционный список Европейского союза.
При этом Министерство не сообщило стоимость замороженных активов, принадлежащих российским миллиардерам, сообщает Welt am Sonntag.
Немецкое СМИ также отметило, что новый центральный орган по осуществлению санкций все еще формируется, и в нем уже работают 36 сотрудников.