Ադրբեջանի միլի մեջլիսի պատգամավոր Ռամին Մամեդովը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապերի պատասխանատու։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Ըստ ադրբեջանական աղբյուրների՝ մարտի 1-ին Մամեդովը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ կոնտինգենտի շտաբում՝ Լեռնային Ղարաբաղի «հայ բնակիչների ներկայացուցիչների հետ»։
«Հանդիպմանը մասնակցել է Բնական ռեսուրսների ապօրինի շահագործման հարցերով խմբի ղեկավար Մասիմ Մամեդովը։ Խմբում ներառված են  Բնապահպանության եւ բնական ռեսուրսների նախարարության, Էկոնոմիկայի նախարարության գույքի հարցերով պետական ծառայության  եւ AzerGold  ՓԲԸ փորձագետները։
Հանդիպմանը քննարկվել է Ղարաբաղի շրջանի հայ բնակիչների վերաինտեգրումը Ադրբեջանի Հանրապետություն՝ Ադրբեջանի Սահմանադրության եւ օրենքներին համապատասխան։ Ադրբեջանի Հանրապետության Ղարաբաղի շրջանում բնակվող հայ բնակիչների հետ շփումները շարունակվում են», - գրում են լրատվամիջոցները։

Azerbaijani MP Ramin Mammadov has been appointed the head of relations with Nagorno-Karabakh, Azerbaijani media report.
According to Azerbaijani sources, Mammadov on Wednesday met with the "representatives of Armenian residents" of Nagorno-Karabakh at the headquarters of the Russian peacekeeping contingent in Karabakh.
"Masim Mammadov, head of the group on illegal exploitation of natural resources, took part in the meeting. The group includes the experts from the Ministry of Ecology and Natural Resources, the State Service on Property Issues of the Ministry of Economy, and AzerGold CJSC [of Azerbaijan].
The meeting discussed the reintegration of Armenian residents of the Karabakh region into the Republic of Azerbaijan in accordance with the Constitution and laws of Azerbaijan. Contacts with the Armenian residents living in the Karabakh region of the Republic of Azerbaijan continue," the Azerbaijani media wrote.