Իրանի պաշտպանության նախարար Մոհամմադ Ռեզա Կարայի Աշտիյանին երկուշաբթի խոստացել է ներկայացնել անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) արտադրության ոլորտի «նոր ձեռքբերումները»։
«ԱԹՍ-ների արտադրության ոլորտում մենք ունենք նոր ձեռքբերումներ, որոնց մասին կհայտարարվի մոտ ապագայում», - Tasnim-ը մեջբերում է Աշտիյանիի խոսքը։
Իրանը վերջին տարիներին սպառազինություն է մշակում։ Մասնավորապես, փորձարկվել է իրանական նոր սերնդի Mersad-16 բազմանպատակային զենիթահրթիռային համալիրը։ Իրանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է նաեւ, որ իր սպառազինությունում հայտնվել է նոր Paveh թեւավոր հրթիռը, որի թռիչքի հեռահարությունը հասնում է 1650 կիլոմետրի։

Министр обороны Ирана Мохаммад-Реза Караи Аштияни в понедельник пообещал представить «новые достижения» в производстве беспилотные летательных аппаратов (БПЛА).
«В области производства БПЛА у нас есть новые достижения, о которых будет объявлено в ближайшем будущем», - приводит агентство Tasnim слова Аштияни.
Иран последние годы ведет разработку вооружений. В частности, прошли испытания иранского многоцелевого зенитно-ракетного комплекса нового поколения Mersad-16. Также МО Ирана заявляло, что на вооружении появилась новая крылатая ракета Paveh, дальность полета которой достигает 1650 километров.