Իրանի պաշտպանության նախարար Մոհամմադ Ռեզա Կարայի Աշտիյանին երկուշաբթի խոստացել է ներկայացնել անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) արտադրության ոլորտի «նոր ձեռքբերումները»։
«ԱԹՍ-ների արտադրության ոլորտում մենք ունենք նոր ձեռքբերումներ, որոնց մասին կհայտարարվի մոտ ապագայում», - Tasnim-ը մեջբերում է Աշտիյանիի խոսքը։
Իրանը վերջին տարիներին սպառազինություն է մշակում։ Մասնավորապես, փորձարկվել է իրանական նոր սերնդի Mersad-16 բազմանպատակային զենիթահրթիռային համալիրը։ Իրանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է նաեւ, որ իր սպառազինությունում հայտնվել է նոր Paveh թեւավոր հրթիռը, որի թռիչքի հեռահարությունը հասնում է 1650 կիլոմետրի։

Defense Minister Mohammad Reza Gharaei Ashtiani on Monday promised to present "new achievements" in unmanned aerial vehicles (UAV) manufacture of Iran.
"We have new achievements in the field of UAV production, which will be announced in the near future," Tasnim quotes Ashtiani as saying.
Iran has been developing weapons in recent years. In particular, the new generation Iranian Mersad 16 multi-purpose anti-aircraft missile complex was tested.
Also, Ministry of Defense of Iran also announced that the new Paveh cruise missile has appeared in its arsenal, and its flight range reaches 1,650 kilometers.