Արցախի Մարտակերտի եւ Մարտունու ուղղությամբ հունիսի 28-ին ադրբեջանական հերթական սադրանքի հետեւանքով զոհված ՊԲ զինծառայողներ Արմո Աբգարյանին եւ Գագիկ Բալայանին այսօր՝ հունիսի 30-ին, Արցախում հողին հանձնեցին:
Նշենք, որ Արմո Աբգարյանը եւ Գագիկ Բալայանը Արցախի Մարտունու շրջանի Գիշի գյուղից էին: Արմո Աբգարյանը 54 տարեկան էր, Գագիկ Բալայանը՝ 36: Նրանք կամավոր մեկնել էին ծառայության, երկուսն էլ երեխա ունեին:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 28-ին Մարտակերտի եւ Մարտունու ուղղությամբ ադրբեջանական հերթական սադրանքի հետեւանքով զոհվել են ՊԲ 4 զինծառայողներ՝ Արմո Աբգարյանը, Սամվել Թորոսյանը, Երվանդ Թադեւոսյանը եւ Գագիկ Բալայանը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ հունիսի 28-ին՝ ժամը 01:30-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրետանային միջոցներից կրակ են բացել Մարտունու եւ Մարտակերտի հայկական դիրքերի ուղղությամբ` կիրառելով նաեւ ԱԹՍ-ներ։

Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army soldiers Armo Abgaryan and Gagik Balayan, who died as a result of the latest Azerbaijani provocation, were laid to rest Friday in Artsakh.
Abgaryan and Balayan were both from Gishi village of the Martuni Region of Artsakh. Armo was 54 years old, Gagik was 36. They had volunteered for military service, and both had children.
Artsakh Defense Army soldiers Armo Abgaryan, Samvel Torosyan, Yervand Tadevosyan, and Gagik Balayan were killed Wednesday as a result of another Azerbaijani provocation.
Earlier, Armenian News-NEWS.am reported that from 1:30am Wednesday, Azerbaijani armed forces’ units opened fire—from artillery—in the direction of the Armenian positions in the Martuni and Martakert Regions of Artsakh, also using drones. As a result, the Armenian side had four casualties.