Մենք համոզված ենք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ողջամիտ քաղաքական գործիչները պատասխանատվորեն են մոտենում ՌԴ-ի ներկայացրած դիրքորոշմանը։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարարի տեղակալ Սերգեյ Ռյաբկովը։
Նրա կարծիքով, Մոսկվայի ջանքերն արդյունք կտան, և կարգավորումը ձեռք կբերվի։ Նա հավատացրել է, որ Ռուսաստանը, ի տարբերություն Արևմուտքի, կարգավորման միայն կայուն բանաձև է փնտրում։
Պաշտոնյան չի ցանկանում, որ որևէ մեկը Մոսկվայի առաջարկներում Արևմուտքի հետ աշխարհաքաղաքական մրցակցության տարրեր տեսնի։
Նա պատրաստակամություն է հայտնել օգնել կողմերին գտնելու այն կետը, որում շահերը կհամընկնեն, և որում արդյունքը պարտավորեցնող բնույթի պայմանավորվածության ձև կունենա։
«Ռուսաստանը շարունակելու է հնարավոր ամեն ինչ անել ցանկացած ճգնաժամի հումանիտար հետևանքները նվազագույնի հասցնելու համար»,- նշել է դիվանագետը։

We are confident that sane politicians in Armenia and Azerbaijan take a responsible approach to the position promoted by the Russian Federation, Deputy Minister of Foreign Affairs of Russia Sergei Ryabkov said.
In his opinion, Moscow's efforts will bring results and a settlement will be reached. He assured that Russia, unlike the West, is looking for only a stable formula for a settlement.
The official would not want anyone to see an element of geopolitical rivalry with the West in Moscow's proposals.
He expressed readiness to help the parties find the point where interests converge and where the result was denounced in the form of an agreement of a binding nature.
"Russia will continue to do everything possible to minimize the humanitarian consequences of any crisis,” the diplomat said.