Արցախում վառելիքի պահեստիօ պայթյունից հետո ակտիվ ընթացքի մեջ են նույնականացումները. Հարազատները համապատասխան հետազոտություններն անցնցում են, որպեսզի կարողանանք գործընթացն արագ կերպով կազմակերպել: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 25-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Այս պահին արդեն 40-ից ավելի նույնականացված եւ հուղարկավորված անձինք կան:
Այս պահին 150 պացիենտ ունենք բուժհաստատություններում պայթյունից տուժած եւ վիրավորում ստացած: Գիտեք, որ 19 անձ ունենք, որ արտերկրում են բուժում ստանում: Պետք է ասեմ, որ որոշակի դրական դինամիկա կա նրանց բուժման ընթացքում, ինչը չափազանց ուրախալի է»,-ասաց նա:

Identifications are in active process after the explosion of the fuel depot in Artsakh [(Nagorno-Karabakh)]; the relatives are going through corresponding tests so that we can organize the process quickly. Minister of Health Anahit Avanesyan told this to reporters Wednesday in the National Assembly of Armenia.
"At this moment, there are already more than 40 identified and buried persons. At this moment, we have 150 patients—in medical facilities—affected by and injured in the explosion. You know that we have 19 people who are receiving treatment abroad. I must say that there are certain positive dynamics in the course of their treatment, which is extremely gratifying," Avanesyan added.