Լիբիայի նախկին առաջնորդ Մուամար Քադաֆիի որդին՝ Սեյֆ ալ Իսլամը, լիբիական նոր իշխանություններին 2  մլրդ դոլար  է առաջարկել՝ իրեն ազատ արձակելու դիմաց: Ինչպես հաղորդում է «Իզվեստիան», Ազգային անցումային խորհրդի ներկայացուցիչներն առաջարկը մերժել են` համարելով «հեղափոխության նվաստացում»,  փոխանցում է Az Zintan հեռուստաալիքը:
Միաժամանակ` Հաագայի միջազգային քրեական դատարանը փորձում է հասնել նրան, որ լիբիական իշխանությունները  դատարանին հանձնեն Քադաֆի-կրտեսերին, հաղորդում է France Press-ը:
Ինչպես տեղեկացրել էր NEWS.am-ը, Քադաֆիի որդին ձերբակալվել էր նույեմբերի 19-ին: Լիբիայի նոր իշխանությունները նրան իր երկու կողմնակիցների հետ գտել էին Օբարի քաղաքից ոչ հեռու` Նիգեր փախչելու ճանապարհին:

Сын свергнутого, а затем убитого ливийского лидера Муамара Каддафи Сейф аль-Ислам предложил новым ливийским властям $2 млрд. за свое освобождение.
Как сообщают «Известия», представители Переходного национального совета (ПНС) отвергли предложение, назвав его «унижением революции», сообщает Zee News со ссылкой на телеканал Az Zintan.
Тем временем Международный уголовный суд в Гааге будет добиваться от ливийских властей передачи Каддафи-младшего, передает France Press.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, Сейф аль-Ислам был арестован 19 ноября на юге Ливии при попытке пересечь границу с Нигером. До учреждения нового ливийского правительства сын Каддафи и двое его помощников останутся в городе Зинтан.