«Կովկաս» նավահանգստի ջրերում լաստանավը, որին գրոհել են Ուկրաինայի զինված ուժերը, խորտակվել է: Դրա մասին հայտնում РИА Новости է-ն։ 16:30-ին Կիևը գրոհել է «Կավկաս» նավահանգստում խարսխած երկաթուղային լաստանավը, որում վառելիքով 30 ցիստեռն է եղել:
Տեղում աշխատում է 12 մարտական հաշվարկ, շտապօգնության 3 բրիգադ, Տեմրյուկի շրջանի փրկարարները: Դեպքի վայր է ուղարկվել ընդհանուր առմամբ 101 մարդ և 34 տեխնիկա։ Լաստանավի անձնակազմի անդամների թվի, զոհվածների և վիրավորների վերաբերյալ տեղեկությունները ճշտվում են։
Նավահանգստում իրավիճակը վերահսկում են արտակարգ իրավիճակների և ուժային ծառայությունները: Ըստ ՌԴ տրանսպորտի նախարարության՝ նավահանգստի աշխատակիցները տարհանվել են պարագծից դուրս, փրկարարական նավը և հրշեջ գնացքը շտապում են դեպքի վայր:

Паром в акватории порта «Кавказ», который атаковали ВСУ, затонул. Об этом сообщает РИА Новости. В 16:30 Киев атаковал железнодорожный паром, пришвартованный в порту «Кавказ».
В момент удара ВСУ по порту «Кавказ» на железнодорожном пароме находилось 30 цистерн с топливом. На месте работает 12 пожарных расчетов, 3 бригады ССМП, спасатели АСС Темрюкского района, спасатели.
На место направлен пожарный поезд, в целом привлечены 101 человек, 34 единицы техники. Информация о количестве членов экипажа парома, погибших, пострадавших уточняется.
Ситуация в морском порту «Кавказ» находится на контроле у экстренных и силовых служб, сотрудники порта эвакуированы за периметр, спасательное судно и пожарный поезд находятся в пути, сообщает Минтранс РФ. Поставки топлива в Крым идут разными маршрутами, проблемы полуострову не грозят.