Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, իրանական ԶՈւ էլիտար զորամասեր) «Ալ-Քուդս» հատուկ նշանակության ուժերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Իսմայիլ Քաանին ողջ է։ Այս մասին հայտնել է ԻՀՊԿ գեներալ, Քաանիի տեղակալ Իրաջ Մասջեդին, հայտնել է Fars գործակալությունը։
Մասջեդիի խոսքով՝ Քաանին առողջ է եւ զբաղվում է աշխատանքով։ Գեներալի տեղակալը այն մեկնաբանություններին, թե Քաանին պետք է հայտարարություն անի, պատասխանել է, որ դրա անհրաժեշտությունը չկա։
Reuters գործակալությունը տեղեկացրել է, որ Քաանին կապի մեջ չի մտնում շաբաթվա վերջին Բեյրութին հասցված հարվածներից հետո։ Գոծակալության տվյալներով՝ գեներալ-մայորը մեկնել էր Լիբանան իսրայելական բանակի կողմից շիական «Հեզբոլլահ» շարժման առաջնորդ Հասան Նասրալայի ոչնչացումից հետո։ Աղբյուրներից մեկի խոսքով՝ Քաանին Դահիայում էր, Բեյրութի հարավային արվարձանում, հարվածի ժամանակ, որի թիրախը Նասրալայի հաջորդ Հաշեմ Սաֆիեդդինն էր։
Իսրայելական բանակում չեն կարողացել տվյալներ ներկայացնել Քաանիի ճակատագրի մասին, քանի որ դեռ գնահատում են հարվածների արդյունքները։

Командир сил специального назначения «Аль-Кудс» Корпуса стражей исламской революции (КСИР, элитные части ВС Ирана) генерал-майор Исмаил Каани жив. Об этом заявил заместитель Каани генерал КСИР Ирадж Масджеди, передает агентство Fars.
По словам Масджеди, Каани здоров и занимается работой. Заместитель генерала на комментарий о том, что Каани нужно сделать заявление, ответил, что в этом нет необходимости.
Агентство Reuters сообщало, что Каани не выходит на связь после ударов по Бейруту в конце недели. По данным агентства, генерал-майор отправился в Ливан после ликвидации лидера шиитского движения «Хезболла» Хасана Насраллы израильской армии. По словам одного из источников, Каани находился в Дахии, южном пригороде Бейрута, во время удара, целью которого был преемник Насраллы Хашем Сафиеддин.
В израильской армии не смогли предоставить данные о судьбе Каани, так как все еще оценивают результаты ударов.