Իսրայելական բանակը (ՑԱԽԱԼ) X սոցիալական ցանցի գրառման մեջ հայտնել է, որ «ահաբեկչական գործունեություն» է հայտնաբերել մի հաստատությունում, որն, ըստ նրա, պատկանում է լիբանանյան «Հըզբոլլահ» շարժմանը և որ Լիբանանի հարավում միջին հեռահարության հրթիռներ են տեղակայված:
«Սպառնալիքը վերացվել է կործանիչի հարձակման արդյունքում»,-հայտարարել են իսրայելական բանակում՝ հավելելով, որ հարավային Լիբանանում տեղակայված իր ուժերը «գործում են և կանխում նախօրեին վաղ առավոտյան ուժի մեջ մտած հրադադարի խախտումները»։
Կատարի Al Jazeera հեռուստաալիքը հաղորդել է, որ սա այսօրվա և երեկվա մի քանի միջադեպերից մեկն է միայն, երբ իսրայելական զորքերը գնդակոծել են հարավային Լիբանանի բնակեցված տարածքները։

The Israeli army (IDF) said in a post on the social networking site X that it detected “terrorist activity” at a site it claimed belonged to Lebanon's Hezbollah movement, which hosts medium-range missiles in southern Lebanon.
“The threat was eliminated by a fighter jet attack,” the army said, adding that its forces stationed in southern Lebanon were ”operating and preventing violations of the ceasefire that came into force early yesterday morning.”
According to Qatari TV channel Al Jazeera, this is just one of several incidents today and yesterday in which Israeli troops shelled populated areas in southern Lebanon.