Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաքչին կմեկնի հարեւան Թուրքիա՝ Իդլիբում և Հալեպում սիրիական կառավարական զորքերի դեմ ահաբեկչական խմբավորումների հարձակման ֆոնին, հայտնում է Mehr-ը։
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը շաբաթ օրը հայտնել է, որ Աբբաս Արաքչին երկուշաբթի օրը՝ դեկտեմբերի 2-ին, կայցելի Անկարա։
Իր հերթին, Իրանի արտգործնախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղայը հայտնել է, որ Արաքչին նախատեսում է Թուրքիա մեկնելուց առաջ այցելել Սիրիայի մայրաքաղաք Դամասկոս։
Ուղևորությունը տեղի կունենա Սիրիայի հյուսիս-արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների և Իդլիբում և Հալեպում սիրիական կառավարական զորքերի դեմ ահաբեկչական խմբավորումների հարձակման ֆոնին:

Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi will travel to neighboring Turkey amid terrorist groups' offensive against Syrian government forces in Idlib and Aleppo, Mehr reported.
The Turkish Foreign Ministry said on Saturday that Abbas Araghchi will visit Ankara on Monday, December 2.
In turn, Iranian Foreign Ministry spokesman Esmail Baghaei said Araghchi plans to visit the Syrian capital Damascus before leaving for Turkey.
The trip will take place against the backdrop of events in northeastern Syria and the offensive of terrorist groups against Syrian government forces in Idlib and Aleppo.