ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Կոլումբիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էկտոր Իսիդրո Արենաս Նեյրային: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ԱԺ մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով դեսպանին Հայաստանի խորհրդարանում՝ Ալեն Սիմոնյանը հույս է հայտնել, որ նման հանդիպումները կարող են իրենց նպաստն ունենալ հայ-կոլումբիական հարաբերությունների զարգացման հարցում: Դեսպան Արենաս Նեյրան իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին ընդունելության համար ու իր պատրաստակամությունը հայտնել քայլեր ձեռնարկելու երկկողմ կապերին նոր տեմպ հաղորդելու գործում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև երկկողմ հետաքրքրության այլ, մասնավորապես՝ միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Speaker of the National Assembly (NA) of Armenia Alen Simonyan received Colombian Ambassador Hector Isidro Arenas Neira, the NA informs Armenian News-NEWS.am.
Welcoming the Ambassador in the Parliament of Armenia, Alen Simonyan expressed hope that such meetings can have their contribution to the development of the Armenian-Colombian relations. In his turn the Ambassador Arena Neira thanked Alen Simonyan for reception and expressed his readiness to take steps for giving a new momentum to bilateral relations,
The interlocutors also touched upon other issues of bilateral interest, particularly, regarding the inter-parliamentary cooperation.