ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ավստրիայի ԱԳ նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգի հետ։ Հանդիպումը կայացել է ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Շարունակելով ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը՝ զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Ավստրիայի երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը միտված աշխատանքներին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հեռանկարներին։
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ԵՄ անդամ երկրների կողմից շարունակական աջակցության կարևորությունն այնպիսի հարցերում, ինչպիսիք են վիզաների ազատականացման երկխոսությունը, ժողովրդավարական բարեփոխումները՝ միաժամանակ տեղեկացնելով ՀՀ հասարակության շրջանում ԵՄ հետ հետագա փոխգործակցության վերաբերյալ քննարկումների մասին։
Արարատ Միրզոյանը և Ալեքսանդր Շալենբերգը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը վերահաստատել է ՀՀ դիրքորոշումը Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման պայմանագրի՝ սեղմ ժամկետում ստորագրման կարևորության վերաբերյալ։

Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan met with Minister of Foreign Affairs of Austria, Alexander Schallenberg. The meeting took place in Malta, and on the sidelines of the 31st Ministerial Council of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE).
Continuing the active political dialogue, the interlocutors touched upon activities aimed at further developing bilateral relations between Armenia and Austria, as well as prospects for the deepening of the Armenia-EU partnership, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
Mirzoyan emphasized the importance of continued support from EU member states on matters such as the dialogue on visa liberalization and democratic reforms, and informed about discussions within Armenian society regarding further cooperation with the EU.
Ararat Mirzoyan and Alexander Schallenberg exchanged views on regional developments, too.
In addition, Mirzoyan reaffirmed Armenia's position on the importance of signing, within the shortest timeframe, the treaty on normalization of relations with Azerbaijan.