Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի խոսքով՝ Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանին առանց նախապայմանների է, ամբողջական և հաստատուն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին դեսպանն ասաց հունվարի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը։
Նա ընդգծեց, որ Ֆրանսիան աջակցում է Հայաստանին։ «Հայաստանը ներկայացնում է  իր կառավարությունը, և այն աջակցությունը, որ Ֆրանսիան ցուցաբերում է Հայաստանին, շատ ավելի հստակ ներկայացվել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կողմից։  Այն առանց նախապայմանների է, ամբողջական է և հաստատուն»,-շեշտեց դեսպանը։
Նա խաղաղություն մաղթեց Հայաստանին՝ նշելով, որ բառերը բավարար չեն խաղաղության հասնելու համար, ուստի ինքը ևս մեկ անգամ վերահաստատում է Ֆրանսիայի հանձնառությունը Հայաստանի խաղաղությանը։
Նրա խոսքով՝ Ֆրանսիան Հայաստանի կողքին է։
«Սա տարածաշրջանում երկարատև և արդարացի խաղաղության  հանձնառություն է, բայց նաև  հանձնառություն է Հայաստանի կողքին լինելու, պահպանելու նրա տարածքային ամբողջականությունն ու անձեռնմխելիությունը»,-եզրափակեց Օլիվիե Դըկոտինյին։

France's support to Armenia is unconditional, complete, and permanent. French ambassador to Armenia Olivier Decottignies stated this at a press conference Monday, Armenpress reports.
Decottignies emphasized that France supports Armenia.
"Armenia represents its government. And the support that France provides to Armenia was presented much more clearly by French President Emmanuel Macron. It is without preconditions, it is complete, and permanent," stressed the French diplomat.
Also, he wished peace to Armenia, but added that words are not enough to achieve peace, so he once again reaffirms France's commitment to peace in Armenia.
According to him, France stands with Armenia.
"This is a commitment to long-term and just peace in the region. But it is also a commitment to be by Armenia's side, to maintain its territorial integrity and inviolability," concluded Olivier Decottignies.